התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
חיפוש
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

קיטור תעשייתי

העבודה עם קיטור אינה דבר של מה בכך. על מנת לרתום בבטחה את אנרגיית הקיטור, יש להכיר היטב את המערכת. אנרגיית הקיטור הינה ידידותית לסביבה בהשוואה לשיטות אחרות להפקת אנרגיה ומסייעת רבות לחיסכון בכסף ובחשמל.

צריכים קיטור מים? רוצים לדעת עוד פרטים?
חייגו אלינו – 073-7815921
נשמח לעמוד לשירותך.

חשיבות הבטיחות בעבודה עם קיטור מים תעשייתי

מערכות קיטור המפעילות מכונות שונות פועלות בלחצים גבוהים ביותר, כאשר על אף אמצעי הביטחון והבטיחות הקיימים, טעות עדיין עלולה להסתיים באסון.

רישיון להפעלת דודי קיטור - בטיחות קודמת לכל

מסיבה זו דורש משרד התמ"ת (משרד העבודה) רישיון להפעלת דודי קיטור ודודי הסקה. לפיכך, הפעלת דודי קיטור מים, למשל, דורשת הכשרה מסודרת וקבלת רישיון מתאים. ללא אלו, לא ניתן להפעיל דודי קיטור או דודי הסקה.

לא זאת בלבד שרק מפעילים בעלי אישור ממשרד התמ"ת יכולים להפעיל דודי קיטור מים וחשמל, הרי שגם בנייתם והטיפול בהם כפופים לעמידה בתווי תקן שונים. על מנת להבטיח את פעילותם של הדוודים יש לבצע בהם טיפולים שוטפים, וכן טיפולי אחזקה ותיקונים כל אימת שמתעורר הצורך בכך.

מכיוון שלחץ קיטור במיכון כבד הוא רב מאוד, העמידה בתווי התקן ובדרישות אחרות של הרשויות מגנה הן על החברה המבצעת את הטיפול והן על החברה אשר הדוד בבעלותה.

רקע קצר על השימוש בקיטור

קיטור נמצא בשימוש, גם בתעשיות שונות וגם באופן פרטי. את הקיטור עצמו, ניתן להפיק בדרכים רבות. יצירת קיטור מים מחוממים, הוא תהליך אשר מודגם בפשטות בפעילותו של קומקום רגיל. זהו בפשטות, הליך של חימום עד ליצירת אדים. כאשר אדים אלה כלואים בחלל סגור וממשיכים להיות מחוממים, גובר הלחץ. לחץ זה, הוא אנרגיה אשר ניתנת לשימוש בדרכים שונות.

את חימום המים ניתן לממש בדרכים שונות. הזכרנו קודם חשמל, שהוא אכן אפשרות אטרקטיבית ופופולארית מאוד. אך יש דרכים נוספות, דוגמת שריפת חומרי דלק שונים. דוגמה מוכרת מאוד לכך, היא קטר של רכבת המבוסס על קיטור.

שימושי הקיטור למעשה מגוונים למדי. הם כוללים למשל בוכנות וטורבינות, הסקה, מכונות שטיפה עם קיטור ואפילו שימושים בהיקף קטן, כמו במכשירי אינהלציה ובמגהצים.

אלא שמכשיר קטן וביתי כמו מגהץ, אינו דורש תחזוקה מורכבת במיוחד. הוא פשוט יחסית ומפיק כמויות זעירות של קיטור. מערכת קיטור אדים תעשייתי לעומת זאת, היא סיפור אחר לגמרי. כאן, המורכבות והדרישות לרוב גבוהים בהרבה.

תחזוקה מקצועית לקיטור תעשייתי - ליעילות ולשמירה על המערכת

מערכות קיטור תעשייתי הן לא רק חשמל ודודים. הן כוללות בפועל רכיבים רבים ומגוונים, כגון צינורות ורכיבי מדידה ובקרה. כל רכיבי הקיטור חייבים להיות מורכבים כראוי וגם להיות במצב תקין, בכדי שהמערכות יעבדו היטב ובאופן בטיחותי.

אילו תחזוקות לדוד קיטור אנו מבצעים?

בכדי להבטיח זאת, מבצעים תחזוקה שוטפת לדודים, אשר כוללת בין השאר:

הכנה לטסט – שימוש במנגנון קיטור מים מקצועי, מחייב הכנת הדוודים לבדיקה שנתית של משרד העבודה. במידה והתגלו פגמים בבדיקה הם יתוקנו ולבסוף, יתקבל אישור תקינות ויהיה מותר להמשיך ולהשתמש בו.

ניקוי אבנית מעמיק – בדוד קיטור מים חמים אינם החומר היחידי שנשמר. מטבע הדברים, יש במים עצמם גם אבנית, אשר מפריעה לפעילות התקינה של המערכת. ניקוי דודי הקיטור לשם הסרת אבנית, משפר את יעילותם ומצמצם את צריכת החשמל שלהם. יותר נכון – הוא מונע מיעילותם להיפגם, עקב ההצטברות ההדרגתית של האבנית. רבים מכירים היבט זה, בהקשר של תחזוקת דוד חימום המים הביתי.

באמצעות תחזוקה מקצועית כזו, תוכלו לשמור על השקעתכם בציוד, שהוא לא זול וגם בוודאי חשוב לפעילותכם השוטפת. כך שמבחינה כספית, זו השקעה קבועה וקטנה יחסית, לשם שמירה על השקעה גדולה יותר ומיצוי התועלות ממנה.

למה כדאי לייצר קיטור באמצעות חשמל?

יעילות – ייצור קיטור באמצעות חשמל הוא הליך חסכוני. גם העובדה שהוא לא מזהם (ידידותי לסביבה) חוסכת הוצאות על התמודדות עם פסולת מזהמת. אך יעילות זו עלולה להיפגע עם הזמן.

בטיחות – מערכת קיטור מבוססת חשמל, עובדת ללא בעירה. כתוצאה מכך, היא בטוחה יותר. עם זאת, הזנחת התחזוקה עלולה להפוך גם מערכת בטוחה כזו, למסוכנת לנמצאים בסביבתה.

קיטור מים - רק אצל קיטור אחזקות

חברת קיטור אחזקות בע"מ פועלת בשוק מזה שנים רבות, ולרשותה ניסיון נרחב בתחום הקיטור. בין שירותיה, מוכרת החברה ומשכירה דודי קיטור מים חדשים ומשומשים, משפצת ומחדשת דוודים ישנים ומספקת קשת רחבה של שירותים לתיקון ולאחזקה לציוד זה.

קיטור אחזקות מספקת גם כימיקלים שונים, אשר מסייעים להפעלה תקינה של הדודים ולשמירה על אורך חייהם.

צוות החברה הינו מיומן ומסור, ושם דגש עז על טיפול מסור ומדוקדק בכל היבטי השימוש במערכות אלו, כדי להבטיח תפקוד מיטבי וחיסכון מרבי באנרגיה ובכסף ובהשפעה על הסביבה. לרשות החברה ציוד וחומרים מן המובילים בתחום, אשר מאפשרים לה לספק ללקוחותיה שירות איכותי ומקיף בכל עת.

רוצים גם אתם ללמוד כיצד תוכלו לחסוך בהוצאות האנרגיה ולשמור על הסביבה? נציגי השירות שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם, להשיב על כל שאלותיכם ולעבוד למענכם במלוא הקיטור!

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן