התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
Search
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

נצילות דוד קיטור

הקיטור מהווה מקור רב עוצמה להנעת תהליכים שונים במפעלי תעשייה ועסקים רבים. דודי הקיטור מבצעים המרה של האנרגיה המושקעת בחימום המים לגז, זאת לשם ביצוע עבודות שונות כגון הפעלת מכונות, טורבינות, צרכי ניקיון ועוד. נצילות דוד הקיטור הינה פרמטר חשוב מאוד בתהליך, שכן ככל שהדוד יעיל יותר, כך העלויות קטנות בהתאם עד לחיסכון כספי עצום שיכול להגיע לסכומי עתק. התקנת דוד קיטור בעל ניצולת גבוהה מחזירה את ההשקעה תוך זמן קצר ביותר, וכאן נלמד מעט יותר אודות פרמטר הנצילות ומה משפיע על ערכו.

נצילות דודי קיטור

כל דודי הקיטור כוללים שלוש מערכות שפועלות בו זמנית: מערכת החימום שמספקת אנרגיה לחימום המים (באמצעות חשמל, גז, סולר), מיכל מים ומערכת בקרה. נצילות של דוד קיטור מוגדרת כיחס בין האנרגיה המועברת לחימום המים (output) לבין סך האנרגיה המושקעת במערכת לצרכי חימום (input). הדוד בעל הנצילות הגבוהה ביותר מבחינה תיאורטית הינו דוד בעל 100% ניצולת, כלומר, שאין אנרגיה ש"בורחת" מהמערכת. בנוסף, ניתן למצוא פרמטרים נוספים שמשפיעים על ניצולת דודי הקיטור כגון לחץ הדוד האופטימלי והספק הקיטור.

דודים בעלי ניצולת גבוהה

דודי קיטור בעלי ניצולת גבוהה נדרשים מאוד בתעשייה שכן הם חוסכים בעלויות במידה ניכרת. ניתן למצוא מספר פרמטרים שמשפיעים על נצילותו של כל דוד קיטור:

  • טמפרטורת הקיטור – מבוקרת על ידי מערכת הבקרה של הדוד. על טמפרטורה זו להיות קבועה לאורך הזמן ולייצג את הצרכים. טמפרטורה גבוהה מדי משמעותה שריפת דלק מוגזמת.
  • חימום אוויר בתא הבעירה – מערכת החימום, הפועלת על ידי שריפת דלקים, משתמשת באוויר עודף כדי לא לסכן את פעולת הדוד וכדי לספק כמות חמצן הולמת לתהליך הבעירה. מערכת בקרה איכותית תמנע שימוש מוגזם בעודף אוויר שכן אנרגיה רבה "בורחת" מהמערכת באופן זה.
  • טמפרטורה סביבתית – ככל שטמפרטורת הסביבה נמוכה יותר, כך הדוד מאבד חום לסביבה בצורה מהירה יותר והניצולת שלו פוחתת. מסיבה זו יש למקם את דודי הקיטור בצורה אופטימלית.


דוד קיטור איכותי רוכשים, שוכרים ומתחזקים רק אצל חברת קיטור (אחזקות) בע"מ. אנו מציעים התאמה אישית של דודי קיטור תוך דגש על תפקוד אופטימלי לחיסכון באנרגיה, הוצאות תפעול נמוכות ושמירה על איכות הסביבה.
צרו עמנו קשר בטלפון 073-7815921 לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד.

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן