התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
חיפוש
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

מים רכים

המים בישראל ידועים כמים קשים, דהיינו כמים שיש בהם יוני סידן ויוני מגנזיום, הגורמים להצטברות אבנית במים. אבנית זו פוגעת בכל מה שבא במגע ממושך עם מים:

  • מכונות כביסה
  • דודי שמש
  • קומקומים חשמליים
  • דודי קיטור
בכל עצם, גוף חימום, רכיב, או מכל שיהיו בו מים קשים לאורך זמן נראה במוקדם או במאוחר כי הצטברו בו משקעי אבנית. משקעי אבנים אלו לא מהווים רק מפגע אסתטי, אלא פעמים רבות גם פוגעים באיכות ובתקינות עבודתו של המכשיר.
בדיוק לשם כך יש להתקין במכשירים אלו מערכות סינון וטיהור מים, כך שיהפכו למים רכים. אנו ב- חברת קיטור (אחזקות) בע"מ מתמחים בשיפוץ ובתחזוקת דודי קיטור כך שיהיו בהם מים רכים, נטולי משקעי אבנית.

מערכות מים רכים

מערכות מים רכים מאפשרות לייצר ולספק מים ברמת קשיות מינימאלית. המטרה היא להתאים כל סוג של מערכת כזו לכל ספיקה נדרשת, כדי להבטיח אספקה רציפה ללא הפסקות. עם זאת, יש מטבע הדברים הבדלים בין סוגים שונים של מערכות מים רכים ולכן חשוב לדעת מה בדיוק מאפיין אותן, איך בוחרים אותן ובמה זה עשוי לבוא לידי ביטוי. ספציפית בישראל, המים נחשבים לבעלי רמת קשיות גבוהה ויש בהם גם אחוזים גבוהים יחסית של אבנית. כפועל יוצא מכך, הפתרון הרלוונטי יכול להיות התאמת מערכות מים רכים לצרכים של לקוחות פרטיים, בעלי בתים ודירות, מסעדות, בתי מלון, מוסדות ציבור, מוסדות חינוך וכן הלאה. מעבר לכך, אפשר להתאים מערכות מים רכים לצרכי התעשייה הקלה או הכבדה ולצרכי החקלאות.

למה חשוב לרכך מים?

הנה למשל כמה יתרונות של ריכוך מים, אותם קל יחסית ליישם גם בסקטור הפרטי וגם בסקטור העסקי והציבורי:

א. הגנה על יחידות הקצה – לקוחות פרטיים מעדיפים להתקין מערכות מים רכים בשביל להגן על יחידות הקצה. בהשקעה חד פעמית בלבד ניתן כיום לשלב מערכות מים רכים במבנה,
בבניין מגורים משותף, בדירה או בכל מקום אחר. התוצאה היא הגנה על דוד שמש, ברזים, צנרת מקלחונים ואפילו מכשירי חשמל לבנים כמו מכונות כביסה או מדיחי כלים.

ב. הארכת חיי הצנרת – מערכות מים רכים הן השקעה משתלמת בגלל היכולת שלהן להאריך את חיי הצנרת. אם מתקינים מערכת שהופכת את המים לרכים יותר, המשמעות היא בלאי נמוך של הצנרת. בזכות הבלאי הנמוך, אפשר לחסוך בהוצאות תחזוקה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

ג. שיפור יעילות של גופי חימום תוך כדי חיסכון באנרגיה – בסקטור העסקי, החקלאי והתעשייתי משלבים סוגים שונים של מערכות מים רכים כדי לשפר את היעילות של גופי חימום או משאבות. במקביל, מערכות מים רכים מאפשרות לחסוך באנרגיה וכך לעמוד בתקנים מחמירים מבחינת איכות הסביבה.

השפעות מים קשים בטווח הארוך

שימוש במים קשים לאורך זמן גורם להצטברות אבנית במכשירים ובמערכות מים, אבנית פוגעת ביעילותם של מכשירי חשמל כמו דודי שמש, מכונות כביסה, מדיחי כלים ודודי קיטור. כתוצאה מכך, צריכת האנרגיה עולה וחיי המכשירים מתקצרים. הצטברות אבנית עלולה לגרום לסתימות בצנרת, נזילות ופיצוצים – נזקים משמעותיים שלוקח זמן לתקן. גם בשימוש פרטי מים קשים גורמים ליובש וקשקשים בעור ובשיער, בטעם וריח המים וישנם אף מחקרים שטוענים שיש קשר בין שימוש במים קשים ומחלות לב וכלי דם.

המפתח לשמירה על תקינות עבודתם ועל אורך חייהם של דודי הקיטור הוא הבטחת הימצאותם של מים רכים בדוודים. אלה הם מים בעלי ריכוז נמוך של סידן ומגנזיום, ולכן הם אינם גורמים להצטברותה של אבנית בכל מה שבא במגע עימם.

קיטור אחזקות בע"מ – מים רכים בדודי הקיטור שלכם

אנו בחברת קיטור (אחזקות) בע"מ מתמחים באספקת מגוון שירותים בתחום הקיטור לתעשייה. בין שלל השירותים שאנו מספקים ללקוחותינו, אנו גם מתמחים בניקוי ובתחזוקת דודי קיטור, לשם הסרת משקעי אבנית שהצטברו עליהם, ובשיפוץ דודי קיטור להבטחת הימצאותם של מים רכים בדוודים.

הניסיון העשיר ורב השנים שצברנו בתחום דודי הקיטור בפרט, ומערכות אנרגיה בכלל, מאפשר לנו לספק מענה מקצועי לכל בעיה ולכל לקוח, לשפר את יעילות חסכון האנרגיה של דודי קיטור ולמנוע את הבעיות הנגרמות בהם כתוצאה מהימצאותם בסביבת מים קשים.

אנו מזמינים גם אתכם להצטרף לחוג לקוחותינו המרוצים, וליהנות ממגוון השירותים שאנו מציעים בתחום הקיטור לתעשייה, לרבות עבודות ריתוך למיניהן.

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן