התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
חיפוש
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

מחליפי חום - שיווק ציוד מעבר אנרגיה וטמפרטורה

שיווק מגוון רחב של מחליפי חום פלטות - סגורים, פתוחים, מחדשים וצינורות

חברת קיטור משווקת מחליפי חום מכל הסוגים, המתאימים לתחומי התעשייה השונים.

מחליף החום המותקן בתוך הדוד הוא מתקן בצורת ספירלה, אשר דואג לחימום המים שנמצאים בתוך הדוד.

שיווק מחליפי חום פלטות לתעשיה

קיימים כ-4 אלמנטים מרכזיים שמהם פלטות מחליפי החום עשויים. אטמים שידועים כמאוד עמידים בפני טמפרטורות גבוהות, מכלול חיצוני מברזל יצוק (אליו מהודקות באמצעות מוטות הברגה הפלטות של האטמים), לוחות (או פלטות) שעשויות מטיטניום/נירוסטה ו-4 מוצאי מים (אחד עבור כל מעגל שסוגר חימום) שגם כן עשויים מטיטניום או מנירוסטה.

שיווק פלטות מחליפי חום "סגורים"

מחליפי חום סגורים מיועדים למתקנים שבהם אין כל מגע בין שני הזורמים. הטמפרטורה מוסעת מזורם אחד אל השני אל תוך צינור או פלטה המפרידים ביניהם, ואשר הטמפרטורה בהם גבוהה מאוד.משם החום עובר בהולכה אל הזורם השני ומתפזר בו. חלק מהחום הולך לאיבוד בדרך, ולכן המחליף מיועד למקרים בהם אין צורך בחום שווה בין הזורמים. בין מחליפי החום הסגורים ניתן למצוא מחליף חום פלטות ומחליף חום קליפה וצינורות.

שיווק פלטות מחליפי חום "פתוחים"

מחליפי חום פתוחים מיועדים למתקנים בהם יש מגע ישיר בין שני הזורמים, שמתערבבים זה בזה. מחליף חום זה מעביר את החום בצורה כזאת שהזורם המעורבב יהיה בדיוק באותה טמפרטורה של הזורם ממנו נלקח החום, ואין אבדן של חום "בדרך". מחליף חום קיטורי הוא אחד ממחליפי החום הפתוחים, המשמשים לצרכים רבים בתעשייה.

שיווק פלטות מחליפי חום מחדשים

מחליפי חום מחדשים – בהם קיים מתקן מיוחד שאוגר חום מזורם אחד ומעביר אותו בהדרגה לזורם השני. מחליפים מחדשים ידועים ביכולתם לנצל אנרגיה בצורה גבוהה והם יעבדו מצוין כשנרצה להעביר חום רב יותר לעבר הגוף הקר.

שיווק צינורות מחליפי חום

מלבד מחליפי החום הסטנדרטים, ניתן למצוא גם מחליף חום שמגיע בצורה פשוטה עם צינור כפול, שנקרא גם – מחליף חום צינור בתוך צינור נוסף. כאמור, מחלף חום זה מורכב מצינור אחד שמוחדר בתוך הצינור האחר. אחד הנוזלים זורם בתוך הצינור הפנימי ואילו יש עוד נוזל אחר שזורם בצינור החיצוני.

צינורות מחליף חום כפול

מחליף חום כפול כולל מבנה של "צינור בתוך צינור", בדיוק כמו שמתאר המונח, מרכיבים אותו משני צינורות שמתאחדים יחד (אחד בתוך השני) ונוזל אחד יזרום בתוך הצינור הפנימי (זאת במקביל לצינורות במחלף מסוג צינורי), ומאידך, השני יזרום דרך הצינור מבחוץ, זה שמקיף למעשה את הצינור הפנימי.

צוות קיטור התקנות ואחזקות לשירותכם

אצלנו תמצאו את כל סוגי מחליפי החום, ולקבל ייעוץ מקצועי להתאמה מדויקת של המתקן לצרכים שלכם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגיד לנו מהי הטמפרטורה הרצויה של הזורם ובאיזה חומר מדובר, ואנחנו נציע לכם את מחליפי החום שעונים על הדרישות (חומר חומצי דורש מחליף חום עמיד, מזון צריך מחליף חום שאינו מחליד ועוד).

אצלנו יש צוות מתקינים מקצועי ומורשה

בנוסף לסיוע מקצועי בבחירת מחליף החום נשמח לספק לכם גם שירותי התקנה מקצועיים הניתנים על ידי מתקינים מוסמכים בלבד. כמו גם שירותי החלפה של מחליף חום ישן במחליף חום חדש.

צוות הטכנאים שלנו מספק שירותי תיקון של מחליפי חום במידת הצורך, וברוב המקרים מאפשר לכם להמשיך להשתמש במתקן למשך שנים רבות נוספות.

ניתן להזמין מערכת הכוללת דודקיטור ומחליפי חום – בהתאם לצורך.

מה תפקידו של מחליף חום?

תפקידו של מחליף החום הוא להעביר חום מחומר זורם אחד לחומר זורם אחר, כאשר חומר זורם יכול להיות נוזל או אוויר. מטרת ההעברה היא ליצור אנרגיה, שבאמצעותה אפשר לקרר או לחמם.

כיצד מתבצעת החלפת החום?

על מנת ליצור קירור מחליף החום משתמש בטמפרטורה של החומר הזורם הראשון, ועל מנת ליצור חימום מחליף החום מעביר אותה מהחומר הראשון שהטמפרטורה שלו גבוהה – אל החומר הזורם השני.

היכן נמצא השימוש הנפוץ ביותר עבור מחליפי חום?

מחליף החום משמש בהרבה מאוד מתקנים בתעשייה, ברדיאטור של כלי הרכב בהם אנחנו נוסעים ועוד, אולם אחד השימושים העיקריים והמוכרים יותר שלו, הוא סיוע לחימום המים בדודי קיטור ושמש.

מחליף חום - שאלות תשובות

מחליף חום הוא מכשיר טכנולוגי המותקן בתוך הדוד ומטרתו העיקרית היא לחמם את המים הנמצאים בתוך הדוד. הוא משפר את תהליך החימום על ידי יציבה ואופטימיזציה של תהליך החלפת החום בין המים המבודדים לבין המים השמורים בתוך הדוד.

מחליף החום עשוי מצורת ספירלה שסבוכה סביב הדוד ומכסה אותו בצורה מלאה. בעזרת הספירלה, המים הנמצאים בתוך הדוד עוברים במסלול מסוים שמאפשר למחליף החום להעביר את החום מהמים המבודדים למים השמורים בתוך הדוד. התהליך הזה מבטיח שהמים שיוצאים מהדוד יהיו חמים במידה מיטבית.

מחליף החום אינו תלוי בטכנולוגיות סולריות. הוא יכול להיות חלק ממערכת חימום קיימת או לשלב טכנולוגיות נוספות כדי לשפר את ביצועי החימום.

מחליפיחום בתוך הדוד מציעים מספר יתרונות משמעותיים למשתמשים. הנה כמה מהיתרונות העיקריים:

  1. חיסכון באנרגיה: מחליפי חום משפרים את יעילות תהליך החימום בתוך הדוד, מה שמביא לחיסכון משמעותי באנרגיה. הם מאפשרים לחמם את המים בצורה מהירה ויעילה יותר, מה שמפחית את העלויות הקשורות לחימום המים.
  2. חימום אחיד: בזכות הספירלה שמקפיאה את הדוד, מחליף חום מספק חימום אחיד לכל המים בתוך הדוד. זה מבטיח שתוכלו ליהנות ממים חמים באופן יציב ואחיד, מבלי לחוות שום שינויי טמפרטורה פתאומיים במהלך המקלחת.
  3. ידידותיות לסביבה: מחליף חום משפר את ביצועי החימום ומפחית את הצורך בשימוש במקורות אנרגיה מזיקים. בחיבורו לטכנולוגיות ידידותיות לסביבה, ניתן להפחית את פליטת פחמן  ולתת מענה לצרכי חימום באופן יעיל. 

 כן, מחליף חום יכול להיות מותקן ברוב סוגי הדודים הקיימים בשוק. עם זאת, יש צורך בתיאום בין המחליף חום לבין סוג הדוד והמערכת הקיימת. כל דוד יכול להיות עם מחליף חום, אך ייתכן ויהיו צרכים כלשהם לשינויים או התאמות קלות במערכת הדוד על מנת להתאים אותה למחליף החום בצורה מיטבית

כן, כמו כל מערכת חימום אחרת, מחליף חום דורש תחזוקה מסוימת על מנת להבטיח את פעולתו האופטימלית. ייתכן שיהיו צורך לבצע ניקוי תקופתי של המחליף על מנת להסיר כלוסיות או אבנית שעשויות להתפורר.  כמו כן, ייתכן שיהיה צורך לבדוק את תפקודו ויעילותו של מחליף החום מדי פעם על ידי מומחה.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת שירות חייגו עכשיו 072-3257438 או 073-7815921

או צרו עמנו קשר דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם!

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן