התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
Search
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

מה תפקיד הקיטור בתחנת הכוח

קיטור מאפשר להניע סוגים שונים של תחנות כוח ולכן התפקוד שלו קריטי. במאמר הבא נסביר מה התפקיד הספציפי של קיטור, איך בוחרים אותו ואל מי פונים אם הביצועים לא עומדים בדרישות

תחנת כוח לייצור חשמל נחשבת קיטורית כי היא תלויה בקיטור על מנת לתפקד. בתחנות כוח מן הסוג הזה יש גנרטור שממיר
אנרגיה מכאנית לאנרגיה חשמלית, אך הדגש הוא על האופן שבו מבצעים את ההמרה.

בפועל, ההמרה לאנרגיה מכאנית מתבצעת על בסיס טורבינות שמסובבות על ידי קיטור. אז אם הקיטור לא מספיק יעיל, לא מספיק חזק או לא מתפקד בצורה רציפה – המשמעות היא חוסר יכולת לסובב את הטורבינות ולכן גם חוסר יכולת להמיר אנרגיה מכאנית לאנרגיה חשמלית.

מה המקור לאנרגיה לאידוי המים והפיכתם לקיטור

התפקיד של קיטור בתחנות כוח הוא קריטי. רק אם הקיטור מתפקד בצורה מלאה ותקינה, ניתן להפעיל את תחנת הכוח. כמו כן, כדאי לדעת שיש מקורות שונים לאנרגיה לאידוי המים והפיכתם לקיטור, כגון:

  • – מקור גיאותרמי
  • – מקור הידרותרמי
  • – שריפת דלק
  • – שריפת פחם
  • – שריפת גז
  • – ביקוע גרעיני

על אף הבדלים בין סוג המקור שבו משתמשים על מנת לספק אנרגיה לאידוי המים והפיכתם לקיטור, עיקרון הפעולה זהה. בגלל שמדובר על אותו עיקרון פעולה, התפקיד של קיטור בתחנת כוח הוא תמיד קריטי וחשוב.

כך בוחרים קיטור לתחנת כוח

הפעלה, תחזוקה ותיקון של תחנות כוח מחייבים התייעצות עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום של קיטור ומכירים אותו מקרוב. למרות שיש כמובן עוד הרבה מאוד סוגים שונים של מרכיבים וחלקים שבהם משתמשים על מנת להפעיל תחנת כוח, החשיבות של הקיטור מחייבת התייעצות עם חברה מקצועית ואמינה. קיטור תעשייתי בא עם מגוון יתרונות, תחזוקה נכונה יכולה להבטיח תוצאות מרשימות ועמידות לטווח ארוך.

קיטור (אחזקות) בע"מ למשל מתמחה בשיווק פתרונות קיטור לצרכי התעשייה הקלה והכבדה. באמצעות מעורבות מוקדמת של המומחים מטעם קיטור (אחזקות) בע"מ, ניתן לרכז את כל השאלות תחת קורת גג אחת ולטפל בנושא באופן מקיף. יתרה על כך, יצירת קשר עם המומחים של קיטור (אחזקות) בע"מ היא דרך מעולה לפתור בעיות שונות שקשורות לתחזוקה הקיימת של תחנות כוח

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן