התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
Search
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

מהם השימושים למחליפי חום בתעשייה?

מחליפי חום עוזרים לחסוך באנרגיה ובהוצאות, משפרים את השליטה הטרמית ומתאימות לסוגים שונים של מערכות תעשייתיות. במאמר הבא נסביר כיצד בוחרים ועם מי אפשר להתייעץ בכל מקרה של דילמה או התלבטות

המטרה של מחליפי חום היא לשמש לצורך העברת החום מחומר בעל זרימה אחת לחומר בעל זרימה אחר. בפועל, מדובר על החלפה שמתבצעת כדי לגרום לחימום, קירור או יצירת אנרגיה. בין היתר, המטרה היא לנצל את החום הקיים ואת האנרגיה – כדי להחליף ולהעביר אותה ממקום למקום בלי להזדקק לפעולת ייצור אנרגיה מחדש.

מחליפי חום מסוגלים לעשות שימוש בטמפרטורה של חומר מסוים, כדי לשאוב מתוכו את הטמפרטורות וליצור קירור, חימום או אנרגיה בחומר אחר. את המעבר ניתן לבסס מבחינה פיזיקלית על מפל טמפרטורות בין החומרים והוא משמש בתעשייה הקלה והכבדה.

כל מה שצריך לדעת

א. חיסכון בהוצאות בעת הפעלת מכונות גדולות – ארגוני תעשיות ברחבי הארץ והעולם מנצלים את היתרונות של מחליפי חום על מנת לחסוך באנרגיה בלי להתפשר על תפוקה וביצועים. ספציפית יותר, ניתן לראות את השימוש הנרחב בתעשיות שנשענות על תחנות חשמל, בתי דפוס ועוד. כמו כן, מחליפי החום נפוצים בתעשיית המזון ובתעשיית הפארמה והמעבדות.

ב. הגנה על מכונות תעשייתיות – מחליפי חום משמשים בתעשייה לצורך הגנה על מכונות מפני בלאי, שחיקה, נזקים וכשלים. בשביל ליהנות מהיתרונות הללו של מחליפי חום, דואגים לזרימה של המים עד ההגעה למחליפי החום ששם הם משנים את הטמפרטורה וחוזרים לטמפרטורה נמוכה יותר. בפועל, זה גורם למניעת מצב של חימום יתר ולכן גם הגנה על המכונות.

ג. אגירת אנרגיה – מחליפי חום מחדשים כוללים בתוכם יחידה אשר התפקיד שלה הוא לאגור חום מחומר אחד תוך העברה לחומר השני, בהתאם לקצב שמוגדר מראש. בסקטור התעשייתי וגם המסחרי, משתמשים במחליפי חום כאלה על מנת לאגור אנרגיה. בנוסף, הדגש הוא על אגירת אנרגיה בצורה יעילה וחסכונית.

המפרט של מחליפי חום

כדאי להשתמש במחליפי חום בצורה נכונה ולפי המפרט שלהם. אם רוצים להשוות בין סוגים שונים של מחליפי חום על מנת לשלב אותם בתעשייה, צריך לבדוק לדוגמא נתונים שמפורטים על ידי היצרן ומופיעים על המוצר.

הנתונים הרלוונטיים להשוואה בין סוגים שונים של מחליפי חום בתעשייה הם סוג וקוטר החיבור, לחץ מקסימאלי, תפוקה, טמפרטורת מעגל ראשונית מרבית וכן הלאה. כמו כן, אפשר לקבל המלצות על מחליפי חום שכבר משולבים בתעשייה.

איך בוחרים בין סוגים שונים של מחליפי חום?

התנאי היחיד להפקת כל היתרונות השונים מתוך סוגים רבים של מחליפי חום הוא להתאים אותם לצרכים של קהל היעד והלקוחות. התאמה כזו מאפשרת לזהות למשל את ההבדל בין מחליפי חום פלטות, קואקסיאליים ותרמיל וצינורות. במידת הצורך, אפשר גם להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי ההבדל בין מחליפי חום סגורים לבין פתוחים.

בסופו של דבר, מחליפי חום הם חלק בלתי נפרד מהתעשייה בגלל שיש להם יתרונות שונים. מחליפי חום מסוגלים לנצל בצורה הטובה ביותר את האנרגיה הקיימת במכונות תעשייתיות ואף להגן עליהן מפני בלאי ושחיקה. אם מוסיפים לזה את ההיצע הגדול של מחליפי חום ואת היכולת להתאים אותם לצרכים של קהל היעד, מקבלים מתכון למענה מקיף לדרישות.

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן