התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
חיפוש
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

מדוע מפעלים עוברים תהליך הסבה לגז טבעי

מדוע מפעלים רבים עוברים את התהליך של הסבה לגז טבעי ומה זה נותן להם?

מהפכת הגז הטבעי הגיעה לישראל, וכיום ישראלים רבים עוברים להסתמך על הגז הטבעי כמקור חשוב לאנרגיה. אולם, השינויים הניכרים אינם בהכרח בשוק הפרטי – האמת היא שכמו בכל תחום, גם כאן, זהו המגזר התעשייתי שעושה את ההבדל העצום. מפעלים מרכזיים בישראל, כבר עברו את התהליך של הסבה לגז טבעי, ומסתמכים על הגז הטבעי כמקור אנרגיה לטובת תהליכי ייצור והפקה במפעל. אז מדוע מפעלים רבים בכלל עוברים לכך? מה הם יכולים לקבל מכך? והאם זה יכול להתאים גם למפעל שלכם?

כל הסיבות להסבה שכדאי להכיר

  • זה זול יותר – יש לזכור שמפעל צורך אנרגיה ברמה גבוהה במיוחד, וגם שינוי של שקלים בודדים במחיר – מצטבר לכדי חיסכון של מאות אלפי שקלים בכמה חודשים בלבד. היתרון המרכזי של הסבה לגז טבעי למפעלים, הוא שמדבור על חומר זול הרבה יותר ממקורות אנרגיה אחרים. זהו חומר אשר מופק בישראל וקיים בכמויות גדולות – ומכאן שהוא זול פי כמה מחומרי דלק אחרים שמשמשים לתעשייה, אותם רוכשת ישראל ממדינות אחרות. כמובן שברגע שהמחיר זול יותר – העלויות משתלמות יותר.

  • אפשרות להפקה יעילה יותר – מעבר לעלות הבסיסית שהיא נמוכה יותר, הרי שמפעלים מבצעים הסבה לגז טבעי משום שמחקרים בתחום העלו כי הגז הטבעי הוא חומר יעיל יותר. כלומר – אם ניקח כמות מסוימת של גז טבעי, ונשווה אותה לאותה כמות של חומרי גלם אחרים בתעשייה – נמצא שהגז הטבעי יכול להפיק הרבה יותר אנרגיה. המשמעות היא שגם צריך לצרוך פחות חומר, בכדי לקיים את התהליכים במפעל.

  • הטבות מטעם המדינה – נכון להיום, משרד הכלכלה משיק תכונית של עידוד מפעלים לעבור הסבה לגז טבעי, ומוכן לתת להם שורה של הקלות בתחום המס, וזאת במסגרת המס הירוק. מכאן שזה גם משתלם בהיבטים נוספים לעבור לגז הטבעי.

ויש גם העניין הסביבתי

עד כה התמקדנו בעיקר בעקרונות התועלתניים במעבר לגז הטבעי. למותר לציין שהעבודה עם הגז הטבעי היא פחות מזהמת ויותר ידידותית לסביבה – וזו עוד סיבה שמפעלים רבים בוחרים לעבוד איתו.

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן