התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
Search
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

טיפול במים בדוד קיטור

למה משמש דוד קיטור?

גילוי כוחו של הקיטור ורתימתו להפעלת מכשירי ייצור שונים היה אחד הגורמים המשמעותיים למהפכה התעשייתית. עד היום, התעשייה עושה שימוש בקיטור. דוד קיטור, הינו המחולל של זרימת הקיטור. התהליך עובד בצורה כזו, דלקי מאובנים ושרפים במטרה לחמם את המים בדוד, אשר בתורם מחממים לטמפרטורה קיצונית מים הזורמים בצינורות עד שאלו הופכים לקיטור. זרם הקיטור הנפלט, משמש להנעת טורבינות שונות עשר סיבובם מניע את "גלגלי" המכונה.

למה דרוש טיפול במי הדוד ומהם הטיפולים הנפוצים?

מאחר ומי דוד הקיטור עוברים תהליכי חימום ואידוי קיצוניים לאורך זמן, באופן טבעי מצטבר משקע רב בתחתית הדוד ועל גבי הצינורות. משקע זה מכיל חומרים כימים שונים ואבנית. הצטברות האבנית על דפנות הצינורות, יוצרת שכבת בידוד המאטה את תהליך חימום המים. לכן, נדרשת השקעת חום גדולה בהרבה לייצור כמות דומה של קיטור. נוסף על כך, החומרים הכימיים השונים מאיצים את בליית הברזל המרכיב את הדוד, ועשויים אף ליצור משקע בחלקים שונים של הצנרת. הפתרונות לבעיות הללו הינם –

  • ריכוך מיםריכוך מים הינו העברת המים הזורמים לדוד קיטור טיפול מקדים. טיפול זה כולל הכנסת נתרן וחומרים כימים נוספים למים, במטרה להגביר את מסיסותם של הזיהומים השונים במים, ובכך למנוע או לדחות את שלל הבעיות הנפוצות.

 

  • טיפול כימי בדיעבד: שימוש בתכשיר הsr stav, מאפשר ניקוי והסרת חלודה והצטברות אבנית מהדוד. תכשיר זה, כמו גם תכשירים דומים הינו עמיד בפני הטמפרטורות הגבוהות והתנאים הקיצוניים בדוד קיטור. השימוש בתכשיר מאפשר טיפול בבעיות כגון הצטברות חלודה בדיעבד, אך במינונים נמוכים יותר עשוי אף לשמש למניעה מקדימה.

 

  • מערכות אוטומטיות להחלפת מים: לפני שנוצא משקע של חומרים כימים, נוצרת תגובת המסה של החומרים עם המים. רק כשהקמות המרבית של החומר הומסה, נוצר המשקע. החומר המומס הינו מוליך חשמלי. מערכות החלפת המים בודקות את רמת המוליכות החשמלית של המים, ועל ידי כך קובעות כמה חומרים כימים מומסים בהם. בהתאם לתוצאות, מזרימה המערכת מים חדשים לדוד קיטור, עד הגעה לרמת המוליכות הרצויה. טיפול זה הינו יעיל ביותר במניעת קורוזיה של חלקי המתכת בדוד, ובמניעת הצטברות בוצה הגורמת להפרעה לזרימת הקיטור ובמקרים חמורים עשויה להוביל לכשל מערכתי בדוד כולו.

קיטור (אחזקות) בע"מ הינה ספקית הדודים הטובה ביותר

תפעול נכון של דוד קיטור עשוי להאריך את חיו, וליעל את השימוש בו מבחינת הזמן והאנרגיה. עם זאת, במידה וקניתם דוד באיכות ירודה, אתם עשויים למצוא את עצמכם מכבים שרפות לעיתים תכופות, ולא מצליחים לעשות בו שימוש. רכישת דוד מקיטור (אחזקות) בע"מ, מבטיחה לכם ראש שקט בידיעה שרכשתם דוד קיטור מושלם לעסק שלכם. עובדי החברה הינם מוקדי ידע בתחום, ויסיעו לכם לבחור את סוג דוד הקיטור המתאים ביותר לצרכיכם וייעצו לכם על שימורו.

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן