התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
חיפוש
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

דוד קיטור צינורות עשן

דודי הקיטור מהווים אמצעי להמרת אנרגיה למטרות שונות בתעשייה. הם משתמשים בחום כדי להעביר מים למצב של גז בלחץ גבוה ומשם להנעת תהליכים שונים. דוד קיטור צינורות עשן הוא סוג דוד הקיטור הנפוץ ביותר בישראל ולא בכדי, מדובר בדוד בעל נצילות גבוהה, צרכי תחזוקה נמוכים ויכולת הטמעה נוחה בכל מפעל ובית עסק.

מנגנון הפעולה

דוד קיטור צינורות עשן הינו דוד הפועל במנגנון שונה במעט מהדודים הקלאסיים. בעוד שבדודים הרגילים קיימת הפרדה בין מערכת החימום למיכל המים, הרי שבדודי צינורות העשן כלל מעברי החום מתבצעים בתוך מבנה הדוד. מנגנון הפעולה עצמו מתבצע כך: הבעירה יוצרת לחץ של גזים שמגיעים לטמפרטורות גבוהות ביותר.

הגזים ממשיכים לפי מפל הלחצים לצינורות הקרויים צינורות עשן, כאשר הקיטור עצמו נוצר תוך כדי מעבר הגזים בצינורות אלו. על מנת לקרר את המערכת, הגזים הרותחים מועברים דרך מערכת הפליטה אל מחוץ למערכת דרך ארובה ייעודית. יש לציין כי זהות חומר הדלק המספק את החום לטובת הפיכת המים לגז בדוד זה משתנה ויכול להיות סולר, גז או חשמל.

מבנה

ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של דודי צינורות עשן, הנבדלים זה מזה בניצולת, הספק הקיטור והמבנה.

  • דודים זקופים – דודים אנכיים שתופסים פחות שטח אופקי ולכן מתאימים להטמעה כמעט בכל סביבה. מאידך, מדובר בדודים בעלי נצילות נמוכה שכן אין לגזים הרותחים די זמן ושטח פנים כדי לחמם את המים.
  • דוד קיטור צינורות עשן אופקי – זקוק לשטח אופקי רב יותר, אך מפאת האוריינטציה שלו במרחב, ניתן לבצע בו מספר "מהלכים" (עד שלושה) כך שהוא נע הלוך ושוב סביב מיכל המים ומביא לניצולת גבוהה יותר פר השקעת אנרגיה.


חשיבות ההתאמה האישית לצרכים הינה קריטית בבחירת דוד קיטור צינורות עשן. פרמטרים כגון מספר המהלכים, סוג הארגז להיפוך הגזים, מספר הלהבות, עובי צינורות הגז, קצב יצירת הקיטור וספיקת המים כמו גם איכות מעטפת הדוד, כל אלו יחד ובנפרד משפיעים על הנצילות ולכן גם על קצב החזר ההשקעה מבחינה כספית.


חברת קיטור (אחזקות) בע"מ תשמח לעמוד לשירותכם ברכישת, השכרת, תפעול ותחזוקת דודי קיטור המתאימים בדיוק לצרכיכם, תוך דגש על תפקוד אופטימלי לחיסכון באנרגיה, הוצאות תפעול נמוכות ושמירה על איכות הסביבה.

צרו עמנו קשר בטלפון 073-7815921 לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד.

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן