התקשרו
התקשרו
צרו קשר
צרו קשר
חיפוש
Close this search box.

חיפוש

נווטו
נווטו

איך עובד דוד מחליף חום

היכרות עם שיטת העבודה של דוד מחליף חום יכולה לסייע לכל מי שמעוניין לשלב אותו לצרכים פרטיים או מסחריים. בנוסף, כדאי להכיר את בעלי המקצוע שמתמחים בנושא ולפנות אליהם לצורך בחירת הדוד או תחזוקה קבועה שלו

מה קורה מאחורי הקלעים של דוד מחליף חום?

היכרות עם שיטת העבודה ועם מה שקורה בתוך דוד מחליף חום יכולה לסייע לבחור אותו. אם למשל רוצים לשלב אותו לצרכים פרטיים או מסחריים, צריך להבין איך הוא עובד ולהסיק מתוך זה לגבי היתרונות היחסיים שלו. בהמשך, יש גם מקום להשוות בין דגמים שונים של דוד כזה ולברר לגבי היתרונות של כל אחד מהם.

בכל דגם של דוד מחליף חום למשל אין תחלופה של מים במעגל החימום. מעגל החימום כולל ממילא את הקולט, את מחליף החום בדוד ואת הצינורות המקשרים, אז המשמעות היא שאין גם הצטברות של אבנית ואין סיכוי לסתימות. כל אלו הם יתרונות משמעותיים של  דוד מחליף חום וסיבה טובה לתת לו עדיפות גם בלי קשר לשאלה האם אפשר להתקין דוד שמש רגיל.

בכל דגם של דוד מחליף חום למשל אין תחלופה של מים במעגל החימום. מעגל החימום כולל ממילא את הקולט, את מחליף החום בדוד ואת הצינורות המקשרים, אז המשמעות היא שאין גם הצטברות של אבנית ואין סיכוי לסתימות. כל אלו הם יתרונות משמעותיים של  דוד מחליף חום וסיבה טובה לתת לו עדיפות גם בלי קשר לשאלה האם אפשר להתקין דוד שמש רגיל.

איך בוחרים דוד מחליף חום?

המצב כיום הוא שיש רשויות מקומיות שלא מאשרות הצבת דודים בגגות הבניינים, בין אם בגלל סיבות של שיקולי בטיחות ובין אם מסיבות אדריכליות או אסתטיות. אבל גם במקרים כאלה, החדשות הטובות הן שעדיין ניתן ליהנות מהיתרונות של  דוד מחליף חום. בשביל לעשות את זה, רק צריך לדעת איך לבחור אותו.

הנה השיקולים המנחים המרכזיים שבהם כדאי להשתמש על מנת להשוות בין דגמים שונים וכדי לבחור בסופו של דבר  דוד מחליף חום ברמה גבוהה:

א. המפרט הטכני המלא – המטרה של  דוד מחליף חום היא כאמור למנוע אבנית וקורוזיה. מבחינת הלקוחות, המשמעות היא שצריך לבדוק מראש מה המפרט הטכני המלא של הדוד וכך למנוע מצב שבו הגנה מפני אבנית או קורוזיה באה על חשבון ביצועים.

ב. גודל הדוד – בשיטה של דוד מחליף חום אין צורך לבצע התקנה שלו על הגג של הבניין. המשמעות היא שחוסכים במקום בשטח הגג ולאורך הצנרת, מה גם שניתן למקם את הדוד בדירות עצמן או בחדרי המדרגות וכחלק ממערכת מרכזית. אבל גם במקרים כאלה, צריך לבדוק מה הגודל שלו.

ג. מחיר – שווה להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי המחיר המקובל עבור בחירה והתקנה של  דוד מחליף חום. בשביל שהדוד יתאים לצרכים של הלקוחות, המפרט הטכני שלו חייב לעלות בקנה אחד עם הדרישות אבל כך גם התקציב.

יש לך שאלות לגבי דוד מחליף חום? מתלבט בבחירתו? נציגי קיטור (אחזקות) בע"מ עומדים לרשותך.

דוד מחליף חום מספק פתרון לחימום מים על בסיס אנרגיה סולארית, אבל במקומות שבהם אי אפשר להתקין דוד שמש רגיל. זה למעשה אחד הפתרונות היחידים לחימום מים תוך ניצול אנרגיה סולארית וחום השמש בבנייני דירות גבוהים שבהם קיים מרחק גדול בין הדוד לדירה, או כאשר אין אפשרות טכנית לבצע התקנה של הדוד על הגג.

היתרון של דוד מחליף חום בא לידי ביטוי באלמנט שמותקן בתוכו ומטרתו היא לחמם את מי הדוד שמסביב. בשביל לבצע את הפעולה הזו, המים שעוברים בקולט לא מתערבבים עם מי הצריכה אלא זורמים רק בתוך מחליף החום – שנראה כמו ספירלה. לאחר מכן, הם מחממים אותו, יוצאים מהקצה התחתון שלו וזורמים חזרה לקלוט. כאשר מחליף החום עצמו מתחמם, הוא מחמם כמובן גם את מי הדוד שסביבו.

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בעמוד יצירת קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

עסק ללא קבלת קהל, שירות בבית הלקוח. טלפון בית העסק מונגש לכבדי שמיעה
דילוג לתוכן